;
omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen

olej z farmy Bartošových

olej jak víno ...

Rodinná farma Bartošových byla založena v 90. letech, a zatímco tehdy hospodařila na 6 hektarech, dneska už je to několikanásobně více. Na polích pěstuje zejména slunečnici, řepku a dýně.

Ze všech těchto plodin lisují oleje za studena, bez jakékoliv chemické rafinace, která se používá u levných olejů pro maximální výtěžnost. U těchto, za studena lisovaných olejů je sice výtěžnost nižší, ale za to se v nich uchovávají všechny minerální látky, esenciální kyseliny, vitamíny a charakteristická silná vůně plodiny.

oleje radek bartos

A jak se vlastně olej lisuje, aby byl opravdu dobrý? Nejprve se semena umyjí a osuší. Následně pak putují do skladu nebo jsou vakuově zabalena, aby si uchovala svoji kvalitu i na pozdější lisování. Semena se postupně sypou do hrdla lisu a z něho pak teče na jedné straně olej a na druhé se zachytává výlis. Olej se pak nechá v sedimentační nádobě uležet (usadit kaly) a pak už se jde na stáčení do zásobníků a láhví. U Bartošů oleje nefiltrují, to proto, aby olej neztratil „jiskru“.

Kvalita oleje je každoročně kontrolována v akreditované laboratoři ve Velkých Bílovicích. A to, že kvalita těchto olejů je opravdu na vysoké úrovni dokazují ocenění Regionální potraviny roku pro dýňový olej a Chuť Moravy pro slunečnicový olej. Ten slunečnicový dodávají Bartošovi i do kosmetických firem pro výrobu přírodních kosmetických přípravků, protože jemnost oleje nepotlačuje bylinné složky.

dyneOleje Bartos

Vychutnejte si i Vy oleje a dýňové pesto z Lanžhotské farmy Bartošových.

Žádné produkty od výrobce olej z farmy Bartošových nebyly nalezeny....

Provozovatel webu Zbyněk Glos, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu soubory cookies pro zlepšování prostředí webových stránek, pro analytické účely a pro cílenou reklamu. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. V případě, že se chcete dozvědět více o ochraně osobních dat klikněte zde.