;
omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen

zelenina ve skle co má grády!

Ta rajčata se jmenují San Marzano

Když mi Sandra Černá vypráví o svých nakládaných sušených rajčatech, nemám pochyb, že ta její jsou prostě špička. "Když přijedu do Itálie, příbuzní po mě chtějí, abych zase nadělala několik sklenic do zásoby", dodává. Recept má od své italské babičky a suroviny si vozí právě z Itálie. Prosolená, na slunci sušená rajčata, olivový olej od příbuzného farmáře, česnek a papričky. Nic víc není potřeba. Výsledek je dokonalý! Sandra dělá taky vynikající lilek. Ochutnejte.

sandra_cerna333

 

Cuketa byla vyšlechtěna v Itálii a tam ji nazývají cukína. Má velmi jemnou chuť a je ideální ji kombinovat s výrazným kořením. Cuketa má velmi nízkou energetickou hodnotu, málo sacharidů, zato však vysoký obsah karotenu a draslíku. Horňácké cuketky jsou naložené ve vynikajícím nálevu. Tak si nechte chutnat. 

hornacke_cuketky22

Paprika pochází z Jižní Ameriky a existuje již od období 7 500 př. n. l. V Evropě se objevila nejdříve ve Španělsku, někdy kolem roku 1493, kdy ji sem přivezli Kolumbovy výpravy. Ale k nám se dostala nejspíš přes Maďarsko, kde ji znali jako turecký pepř. Paprik je několik druhů např. beraní rohy a obsahují mnoho zdraví prospěšných látek, jako např. proteiny, vlákninu, velké množství vitamínu A, C a železo. Papriky jsou doslova nabyté zdravím, protože snižují hladinu cholesterolu, chrání před vznikem vředů, snižují chutě na sladké, zlepšují spánek a hlavně zlepšují náladu :-)

berani_rohy_22

Vrhají se po něm medvědi ihned, jakmile se probudí ze zimního spánku. Odtud také název pochází. Tato bylina má krásné, široké, ploché, svěže zelené listy s vysokým obsahem éterických olejů. Pro medvědí česnek je typická jeho pronikavá vůně po česneku. Listy česneku detoxikují a regenerují játra, jsou vápníkovou bombou, dále obsahují železo a kyselinu folátovou. Z vitamínů jsou zastoupeny silné antioxidanty vitamín C a beta-karoten, obsahuje také druhotné fytochemické látky se silným protinádorovým účinkem. Probuďte se také ze svého zimního spánku!

pesto_a_kapary33

 

Provozovatel webu Zbyněk Glos, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu soubory cookies pro zlepšování prostředí webových stránek, pro analytické účely a pro cílenou reklamu. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. V případě, že se chcete dozvědět více o ochraně osobních dat klikněte zde.