;
omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen

PŘEDSTAVUJEME: Jozefína Růžičková alias Rose Garden

Jmenuje se JOZEFÍNA RŮŽIČKOVÁ a letošní rok je pro ni ten nejlepší v životě. V březnu vyhrála DVOJITÉ MARMELÁDOVÉ ZLATO v anglickém Dalemain a v záři získala TŘI HVĚZDY v gurmánské soutěži Great Taste Awards. To je poprvé v historii, kdy Česko takto boduje! Gratulujeme a jsme hrdí na to, že v našem sortimentu ten vítězný džem se třemi hvězdami máme :-)

Je hodně soutěživá a pozorně naslouchá zpětné vazbě od zákazníků i od poroty prestižní marmeládové soutěže v Anglii. Zamilovala se do šípku, který se v kombinaci s pomerančem stal letos tím nejcennějším, získal totiž dvojité zlato. Je s ním sice větší práce než s jiným ovocem, ale má unikátní chuť a to se cení! Jozefína má dvě děti a s manželem bydlí v Prachaticích.
 
Vystudovala ekonomickou školu a několik let působila v marketingovém oddělení jedné z největších potravinářských společností na světě. Právě tam získala cenné zkušenosti s korporátním světem, který ji však časem omrzel. Toužila po něčem menším a svém. Být svým vlastním pánem se jí nakonec splnilo. Vrhla se do malovýroby toho, co znala už od dětství. Doma totiž, tak jak je u nás běžné, dělala s maminkou a sestrami džemy z jahod, malin a meruněk.
 
rosegradenprofil1_1
 
Sama Jozefína považuje výrobu dobrého džemu a marmelády za v podstatě jednoduchou záležitost. Jen je potřeba dodržet pár základních pravidel: kvalitní ovoce, nejlépe od malopěstitelů, pokud možno v bio kvalitě a správně určit kdy a jak ingredience přidávat. "Chce to prostě jen trochu citu", dodává.
 
fiky_s_bilym_rumem66
 
Rok 2017 byl pro Jozefínu opravdu úspěšný, získala celkem 9 medailí (1x dvojité zlato, 5x zlato a 3x stříbro). Celkově se jedná již o třetí Češku, která takto vysoko v soutěži uspěla. Může tak své marmelády prodávat do luxusního domu  Fortnum & Mason. Třeba si ji tam koupí někdo z královské rodiny, kdo ví .... ale koupit si je můžete i Vy a právě teď a tady :-)
 
sipek_s_vanilkou55
 
Zdá se, že Jozefína má velmi úspěšný rok, v září 2017 totiž získala další velké ocenění. Jedná se o nejvyšší ocenění v gurmánské soutěži Great Taste, kde získala 3 hvězdy (více získat už nejde!) za její fenomenální kombinaci Fíkový džem s hruškami a karibským rumem. Kombinace šípek s vanilkou získala pak 2 hvězdy. Tak neváhejte a ochutnejte ty nejlepší české džemy a marmelády i Vy!
 
 

Zbyněk Glos, DobrýKrám.cz  

Podívejte se také na naše další články o skutečných českých delikatesách:

  

Monika Kořínková alias Monamy

monamy_banner11

 

Šípkové víno z Jeseníku má zlato z USA!

sipkove_vino_led11

 

 grilovat se musí umět!

grilovat se musi umet11

 
Provozovatel webu Zbyněk Glos, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu soubory cookies pro zlepšování prostředí webových stránek, pro analytické účely a pro cílenou reklamu. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. V případě, že se chcete dozvědět více o ochraně osobních dat klikněte zde.