;
omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen

Pereg Winery s.r.o.

Malá vinařská společnost Pereg Winery s.r.o. sídlí v nejznámější malokarpatské vinařské oblasti na Slovensku, a sice v Modre. Vinařství založil Mário Hrozek, absolvent vinařské školy. Jeho snem však byla spíš umělecká průmyslovka. Bohužel, jeho rodiče nezapadali do tehdejších totalitních "ideálů", a tak se Mário 3 dny před začátkem školního roku, dozvěděl, že jde na vinařskou školu.

mario_hrozek_pereg

Ze začátku ho škola vůbec nebavila. Víno pro něj byl jen alkohol. Půda byla jen hlínou. nic zvláštního. Po čase si ale našel cestu, jak víno vnímat jinak. Zaujali ho totiž historky, které vyprávěli vinaři ing. František Záruba a ing. Milan Cich. Po škole začal Mário pracovat ve Vinařských závodech v bratislavské Rači, a po té i v Šamoríně. Právě tam pochopil, že víno se díky kvasné technologii, může vyrábět i z jiných surovin než jen z hroznů. Zejména ho zaujali dezertní a bylinná, léčivá vína

Po dostatečných zkušenostech ve velkých závodech se osamostatnil a začal sám experimentovat. Jeho nejvýznamnějším šlágrem se stalo víno z arónie černoplodé. Toto víno je hodně zemité chuti, ale díky 100% přírodní bio šťávě z arónie je doslova zázračným vínem. Ochutnejte celou řadu vín Pereg, pochopíte jak úžasně rozmanité jsou chutě bylinek a ovoce.

Žádné produkty od výrobce Pereg Winery s.r.o. nebyly nalezeny....

Provozovatel webu Zbyněk Glos, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu soubory cookies pro zlepšování prostředí webových stránek, pro analytické účely a pro cílenou reklamu. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. V případě, že se chcete dozvědět více o ochraně osobních dat klikněte zde.