; Your SEO optimized title

Opatství Nový Dvůr

Z ruiny vybudovali nejoceňovanější stavbu! Hořčici vyváží do Francie.

Nedaleko Dobré Vody na Karlovarsku byl jednou jeden hospodářský dvůr. Tento rozlehlý dvůr patřil premonstrátům z Teplé. Byl založen koncem 18. století a hospodařili tady lidé z okolí. v 50. letech minulého století se objekt stal součástí státního statku, ten tu choval koně. I když byl areál prohlášen za národní kulturní památku, zejména kvůli barokním kresbám na stropech, správa státního statku se o budovu nestarala a postupně chátrala. Nakonec v 70. letech vyhořel celý statek a o deset let později se rozhodlo, že chránit zdevastovanou památku už nemá smysl. Ruiny kdysi prosperujícího hospodářství si vyhlédli mniši z řádu trapistů z francouzského Sept-Fons, původem z Čech. Ti se v roce 2000 vrhli do obnovení hospodářského stavení a o čtyři roky později otevřeli nově zrekonstruovaný areál s moderním minimalistickým kostelem. Stavba, kterou navrhl londýnský architekt John Pawson získala hned několik ocenění u nás i ve světě. 

Opatstvi Novy Dvur3

Právě v tomto hospodářství, obklopeném lesy, se vyrábí ta nejlepší hořčice široko daleko. Proč nejlepší? Protože se na její výrobu používají ty nejcenější hořčičná semena na světě. Je to jako s kávou. Můžete ji mít tisíce chutí a vůní. Hořčičná semena jsou na tom stejně - tisíce chutí a vůní. Trapisté vyrábějí hořčice podle středověkých receptur. A tyhle receptury zajišťují hořčici pořádný říz. U nás jsme sice zvyklí spíše na jemnější varianty, ale vězte, že cítit silné aroma hořčičného semínka a říznou chuť v ústech je skutečný zážitek!  

Základem výroby pořádné hořčice je namočení semínek do dobrého octa s vodou. Poté se přidá med a moravské víno a případně další koření podle druhu hořčice. Pak už jen stačí naplnit do sklenic a pěkně nechat uležet a vyzrát.

Kromě hořčic se mniši vrhli i do výroby moc dobrých sladkých pomazánek. Ty jsou dokolane ochucené a na čerstvém pečivu nebo jen tak na lžičce chutnají naprosto fantasticky!

Ochutnejte i Vy pořádné hořčice a pomazánky. Jsou neuvěřitelně dobré a voňavé. A mají říz!

Opatstvi Novy Dvur5

Pokud se chcete dozvědět něco více o mnišském životě trapistů, podívejte se na níže přiložené video. Dozvíte se, že mniši pracují v lese v montérkách a bývalý pankáč, dnes bratr M. Lev Vám prozradí, že mniši jsou stejní syčáci jako ostatní lidé :-).  

 

 

100
3991100399

Stránka 1 z 1 - 6 položek celkem

 • pomazanky darkove 11 Akce Kód: DK10051
  Momentálně nedostupné Značka: Opatství Nový Dvůr
  Dárková krabička se sladkými produkty mnichů z Nového Dvora u Toužimi. Dodáváme s levandulovým srdcem pro štěstí.

  Původně: 454 Kč
  Ušetříte: 55 Kč (–12 %)

  399 Kč / ks
 • starofrancouzska horcice22 Akce BIO Kód: 10000618
  Momentálně nedostupné Značka: Opatství Nový Dvůr
  Tak tahle hořčice Vás zaručeně protáhne ! Celá zrnka, hodně octu a velmi silná hořčicová chuť. Tak to měli Francouzi vždy rádi. Ochutnejte...

  Původně: 125 Kč
  Ušetříte: 16,30 Kč (–13 %)

  108,70 Kč / ks
 • horcice bohemia22 Akce BIO Kód: 10000518
  Vyprodáno Značka: Opatství Nový Dvůr
  Tato hořčice má jemně namletá semínka, takže je v puse skoro necítíte, ale jejich drobné kousky jsou pěkně vidět. Hořčice má příjemný, mírně...

  Původně: 125 Kč
  Ušetříte: 16,30 Kč (–13 %)

  108,70 Kč / ks
 • pomazanka liskooriskova 22 Akce Kód: 11000218
  Momentálně nedostupné Značka: Opatství Nový Dvůr
  Miluju ji! Ta chuť obilných klíčků je prostě fantastická a nedám na ni dopustit . Překvapí i tím, že má o 30% méně cukru než běžně dostupné...

  Původně: 125 Kč
  Ušetříte: 16,30 Kč (–13 %)

  108,70 Kč / ks
 • pomazanka karamelova44 Akce Kód: 11000118
  Momentálně nedostupné Značka: Opatství Nový Dvůr
  Mléčná a bílá čokoláda spolu s karamelem a medem tvoří božskou pomazánku . Tohle je Vaše chvíle, nikdo Vám ji nevezme. Pořádně si ji užijte!

  Původně: 125 Kč
  Ušetříte: 16,30 Kč (–13 %)

  108,70 Kč / ks
 • horcice jemna2 Akce BIO Kód: 10000118
  Vyprodáno Značka: Opatství Nový Dvůr
  Hořčice s jemnou chutí a přitom dost výrazná. Je krásně žlutá a voňavá . Obsahuje třtinový cukr a ta nejjemnější bio hořčičná semínka. Výborně...

  Původně: 115 Kč
  Ušetříte: 15 Kč (–13 %)

  100 Kč / ks

Stránka 1 z 1 - 6 položek celkem

Provozovatel webu Zbyněk Glos, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu soubory cookies pro zlepšování prostředí webových stránek, pro analytické účely a pro cílenou reklamu. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. V případě, že se chcete dozvědět více o ochraně osobních dat klikněte zde.