;
omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen

Lenka Wimmerová (Walzelův statek)

Psal se rok 2001 kdy Lenka Wimmerová ještě jako studentka natočila své první dva filmy Snídaně a Lodičky. Hned po skončení školy se jako scénáristka a režisérka v roce 2007 pustila do práce na televizní sérii Soukromé pasti a v roce 2013 natočila druhou řadu Terapie s Karlem Rodenem v hlavní roli. V roce 2010 získala ocenění ELSA za nejlepší film roku Nespavost. Její poslední film Kozy léčí byl nominován na Českého lva a nedávno ho uvedla Česká televize. 

Před devíti lety si pořídila rozpadlý statek na Broumovsku s velkou zahradou plnou různorodých ovocných keříků. Ovoce začala sklízet a co nestihla sníst, to zavařila. Chuť domácích džemů ocenila rodina i kamarádi a poptávka pomalu rostla až se z toho pro Lenku stal  takový hlavní „vedlejšák“.  Některé džemy a marmelády vaří postaru, jak to dělávala její babička - pomalým varem a postupnou redukcí bez přidaného pektinu. Vaří jednodruhovou klasiku i rafinované kombinace. V jejím portfoliu najdete prostý rybízový džem, ale i citronovou marmeládu s vanilkou a pepřem.

Lenka 11_dobrykram
 
První marmelády z citrusů uvařila v roce 2015 a přihlásila je do soutěže The World's Original Marmalade Awards v britském Dalemain. Tehdy získala tři medaile (1x stříbro a 2x bronz) a od té doby se její medailová sbírka každým rokem rozšiřuje. Vloni to bylo poprvé zlato za pomerančovou marmeládu s jednodruhovou čokoládou Jordis Madagaskar. Letos si přivezla další zlato za  marmeládu ze sevillských pomerančů a tři medaile bronzové.
 
Mimo zavařování stále píše scénáře, režíruje filmy a seriály, podporuje ekologické projekty a spolky, začínající umělce a hřebčín Dobrovský. Aby toho nebylo v jejím životě málo, otevřela letos na Broumovsku nedaleko Adršpachu hospodu Kovářova kobyla.  Proslulý je také její veřejný postesk nad klacky, které hází naši úředníci malým výrobcům pod nohy.
 

Dostat se k Lenčiným marmeládám a džemům není zrovna snadné. Vaří skutečně v malém a marmelády a džemy prodává  pouze na pěti pečlivě vybraných místech. O to víc jsme rádi, že právě my vám je můžeme nabídnout.

Žádné produkty od výrobce Lenka Wimmerová (Walzelův statek) nebyly nalezeny....

Provozovatel webu Zbyněk Glos, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu soubory cookies pro zlepšování prostředí webových stránek, pro analytické účely a pro cílenou reklamu. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. V případě, že se chcete dozvědět více o ochraně osobních dat klikněte zde.