; Your SEO optimized title

Jana Andrlová

Výrobce ukončil svou činnost v roce 2017

Poslala jsem jednu marmeládu a v Anglii jí přidělili hned zlatou medaili!

     "Mám ráda vůni, klid a pohodu lesa", říká Jana Andrlová, dáma, která vyrábí zavařeniny z vlastnoručně nasbíraného ovoce. Miluje Brdské lesy a pro své džemy chce jen to nejlepší ovoce. Pouze u citrusových marmelád se musí spoléhat na kvalitní dovozce. Každé ovoce však projde jejíma rukama nejméně čtyřikrát, takže kvalitu si snadno uhlídá. Svým marmeládám a džemům říká, že jsou to "zavařeniny". "Podle legislativy EU se smí marmeládou nazývat jen to, co je vyrobeno z citrusových plodů - vše ostatní jsou džemy. Pokud obsahují vysoký podíl ovoce (více než 45 % - což je i můj případ), jedná se o extra (neboli výběrové) džemy. Takže pro zjednodušení jsou to prostě všechno zavařeniny. Navíc je to hezké české slovo :-)", vysvětluje paní Andrlová.

zavareniny_jana andrlova

     Jana Andrlová se k zavařování dostala přes švestková povidla. Jednoho roku se urodilo hodně švestek, tak zkusila udělat povidla a ta všem tak zachutnala, že se rozhodla dělat vlastní džemy a marmelády. Zavařeniny dělá výhradně ručně a všechny s vysokým podílem ovoce. Minulý rok vybrala jen jednu marmeládu ze všech a nesměle ji poslala do anglického Dalemain. "Třeba něco vyjde", řekla si. Rok co rok se právě v Dalemain pořádá nejprestižnější světová soutěž v marmeládách. Vzorek Jany Andrlové nečekaně zabodoval! Bronzová medaile za Pomelo s pekanovými ořechy jí udělala opravdu velkou radost a hlavně jí to přineslo velké uznání k tomu, co a jak dělá. Do soutěže přihlásila jen jednu svoji marmeládu a tak ani nedoufala, že by v silné konkurenci uspěla. "Prostě jsem to zkusila a ono to vyšlo", říká o svém úspěchu. Stejná zavařenina vyhrála i tuzemské ocenění "Česká chuťovka". Letos však obdržela paní Andrlová ještě vyšší světové ocenění. Opět se rozhodla zaslat jeden svůj produkt do stejné soutěže, tentokrát krásně zlatavé Pomelo s karamelem. A ono to to vyšlo po druhé! I když porota obdržela rekordní počet marmelád, tak ta z Příbrami se neztratila a získala rovnouzlatou medaili!

zavareniny_pomelo

 

     Úspěch marmelád z Příbrami však paní Andrlová zaznamenala i v Čechách. "Konečně začínáme být patrioty a kupujeme přednostně české výrobky" zmiňuje s nadšením v očích. Jahodová zavařenina s ostružinami získala hned dvě prestižní ceny Česká chuťovka 2014 a Dětská chuťovka 2014. A toto už nemůže být náhoda. Zdá se, že v České republice ukazujeme sami sobě a celému světu, jak skvělé a kvalitní produkty tady můžeme vyrábět. Zapomeňme tedy na chemické konzervanty a náhražky a pusťme se doskutečných českých delikates. Vy jste ještě zavařeniny z Příbrami neochutnali? Tak s chutí do toho! :-)

 

Zbyněk Glos, DobrýKrám.cz

Přečtěte si také rozhovor s Janou Andrlovou. Vypráví o tom, jak se dostala z kanceláře až ke svým zavařeninám. Má pohádkovou zahradu v Brdech, kde si většinu svého ovoce sama pěstuje.

 

Žádné produkty od výrobce Jana Andrlová nebyly nalezeny....

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.