;
omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen

Jana Andrlová

Výrobce ukončil svou činnost v roce 2017

Poslala jsem jednu marmeládu a v Anglii jí přidělili hned zlatou medaili!

     "Mám ráda vůni, klid a pohodu lesa", říká Jana Andrlová, dáma, která vyrábí zavařeniny z vlastnoručně nasbíraného ovoce. Miluje Brdské lesy a pro své džemy chce jen to nejlepší ovoce. Pouze u citrusových marmelád se musí spoléhat na kvalitní dovozce. Každé ovoce však projde jejíma rukama nejméně čtyřikrát, takže kvalitu si snadno uhlídá. Svým marmeládám a džemům říká, že jsou to "zavařeniny". "Podle legislativy EU se smí marmeládou nazývat jen to, co je vyrobeno z citrusových plodů - vše ostatní jsou džemy. Pokud obsahují vysoký podíl ovoce (více než 45 % - což je i můj případ), jedná se o extra (neboli výběrové) džemy. Takže pro zjednodušení jsou to prostě všechno zavařeniny. Navíc je to hezké české slovo :-)", vysvětluje paní Andrlová.

zavareniny_jana andrlova

     Jana Andrlová se k zavařování dostala přes švestková povidla. Jednoho roku se urodilo hodně švestek, tak zkusila udělat povidla a ta všem tak zachutnala, že se rozhodla dělat vlastní džemy a marmelády. Zavařeniny dělá výhradně ručně a všechny s vysokým podílem ovoce. Minulý rok vybrala jen jednu marmeládu ze všech a nesměle ji poslala do anglického Dalemain. "Třeba něco vyjde", řekla si. Rok co rok se právě v Dalemain pořádá nejprestižnější světová soutěž v marmeládách. Vzorek Jany Andrlové nečekaně zabodoval! Bronzová medaile za Pomelo s pekanovými ořechy jí udělala opravdu velkou radost a hlavně jí to přineslo velké uznání k tomu, co a jak dělá. Do soutěže přihlásila jen jednu svoji marmeládu a tak ani nedoufala, že by v silné konkurenci uspěla. "Prostě jsem to zkusila a ono to vyšlo", říká o svém úspěchu. Stejná zavařenina vyhrála i tuzemské ocenění "Česká chuťovka". Letos však obdržela paní Andrlová ještě vyšší světové ocenění. Opět se rozhodla zaslat jeden svůj produkt do stejné soutěže, tentokrát krásně zlatavé Pomelo s karamelem. A ono to to vyšlo po druhé! I když porota obdržela rekordní počet marmelád, tak ta z Příbrami se neztratila a získala rovnouzlatou medaili!

zavareniny_pomelo

 

     Úspěch marmelád z Příbrami však paní Andrlová zaznamenala i v Čechách. "Konečně začínáme být patrioty a kupujeme přednostně české výrobky" zmiňuje s nadšením v očích. Jahodová zavařenina s ostružinami získala hned dvě prestižní ceny Česká chuťovka 2014 a Dětská chuťovka 2014. A toto už nemůže být náhoda. Zdá se, že v České republice ukazujeme sami sobě a celému světu, jak skvělé a kvalitní produkty tady můžeme vyrábět. Zapomeňme tedy na chemické konzervanty a náhražky a pusťme se doskutečných českých delikates. Vy jste ještě zavařeniny z Příbrami neochutnali? Tak s chutí do toho! :-)

 

Zbyněk Glos, DobrýKrám.cz

Přečtěte si také rozhovor s Janou Andrlovou. Vypráví o tom, jak se dostala z kanceláře až ke svým zavařeninám. Má pohádkovou zahradu v Brdech, kde si většinu svého ovoce sama pěstuje.

 

Žádné produkty od výrobce Jana Andrlová nebyly nalezeny....

Provozovatel webu Zbyněk Glos, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu soubory cookies pro zlepšování prostředí webových stránek, pro analytické účely a pro cílenou reklamu. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. V případě, že se chcete dozvědět více o ochraně osobních dat klikněte zde.