;
omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen

Špagety s bazalkovým pestem

Vypadá to parádně, je to jednoduché a chutná to skvěle! Můj oblíbený lehký oběd, ideální pro všechny, kteří mají kancelářské sedací zaměstnání :-). Po tomto jídle se totiž nebudete cítit jako uspaní. 
 
spagety_s_bazalkovym_pestem_22
 
Podíváte-li se do obchodů, najdete většinou pesto se slunečnicovým olejem. Já mám rád to s tím olivovým, přece jen se jedná o italský pokrm a tam slunečnicový olej nepatří. Udělejte si to svoje, domácí, ať si ho můžete taky pochválit.
 
Na bazalkové pesto si připravte:
  • 50g čerstvé bazalky
  • šťávu z půlky citronu
  • stroužek česneku
  • lžíce piniových oříšků (já jsem použil slunečnicové, piniové prostě nebyly)
  • 100g na jemno nastrouhaný parmazán
  • 100 ml olivový olej
  • špetka soli
  • špetka mletého pepře
 
Na špagety si připravte:
 
Všechny ingredience vložte do misky tyčového mixéru a pomalu přidávejte olej. Postupně dosáhnete krémovou konzistenci a to je přesně to, co potřebujete. Hotové pesto můžete rozdělit na menší porce a třeba i zamrazit. 
 
spagety_s_bazalkovym_pestem_11
 
Špagety připravíme podle návodu. Obecně budeme potřebovat cca 1l na 100g špaget. Vodu ve vysokém hrnci osolíme a přivedeme k varu. Když nám voda začne vařit, přidáme špagety a zakryjeme pokličkou. Po chvíli promícháme a ztlumíme oheň. Vaříme podle doby uvedené na obalu a zároveň občas špagetu vytáhneme a zkusíme její chuť a tvrdost. Pokud chceme dosáhnout al-dente stavu, špageta by měla být na povrchu měkká, ale uvnitř tvrdší. Jakmile máme uvařeno, vytáhneme špagety a vložíme je do mísy, prokápneme olivovým olejem. Kdo je strčí pod studenou vodu, ať se vrátí na začátek a vaření špaget si zopakuje ještě jednou! Chuť špagetám dává samozřejmě použitá surovina, ale také zbytkový škrob z vařené vody, který se uchytí na povrchu. Takže žádné oplachování, prosím.
 
Jakmile máme špagety uvařené, promícháme je s pestem na pánvi a prohřejme. Podáváme spolu s posypaným parmazánem. Dobrou chuť!
 
 
 
 
 
 
 
Provozovatel webu Zbyněk Glos, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu soubory cookies pro zlepšování prostředí webových stránek, pro analytické účely a pro cílenou reklamu. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. V případě, že se chcete dozvědět více o ochraně osobních dat klikněte zde.