;
omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen

Šípkové víno má zlato a stříbro z USA!

Roman a Šárka z Jeseníku dva roky ladili unikátní technologii výroby nefiltrovaného a dvakrát kvašeného vína ze sušeného šípku. Nikde jinde tak znamenité víno u nás nenajdete. Výroba je založena na kvasném procesu a právě vhodné kvasinky pomáhají dodat vínu svou jedinečnou a bohatou chuť. Ve vínu kromě šípků najdete jen cukr a vodu. Nic víc, žádná chemie, žádná dochucovala a zkrášlovadla.

     Vše je na přírodní bázi s plnou chutí  sušených šípků. Roman to popisuje celkem jednoduše: "Vezmete sušené  šípky, nasypete je do nádoby, přidáte, vodu, cukr a kvasinky a pak čekáte 3-4 měsíce". Po přečerpání do nových  nádob a odkalnění, víno zraje další 3-4  měsíce. Díky sušenému šípku a dvojitému kvašení je víno  bohaté na minerální látky a má výraznou chuť. Je tak ideální na  decentní pití. Není to klasické víno a  tak nečekejte, že vypijete celou láhev jen tak lehce.

Ruční práce, trpělivost a kvalitní suroviny, to všechno se teď Romanovi a Šárce ohromně vyplatilo. Jejich šípkové víno totiž letos získalo hned dvě medaile na mezinárodních vinařských soutěžích v USA! Právě tam je totiž velká konkurence, zejména v ovocných variantách. Tu nejcennější, zlatou medaili získali v soutěži Finger Lakes International Wine Competition 2017. Tato soutěž je pořádaná každoročně v Rochesteru, ve státě New York, druhé největší vinařské oblasti v USA. Čeští vinaři na ní získali letos celkem 74 medailí! Soutěž má charitativní účel a výtěžek z ní je věnován na pomoc dětem s onkologickým onemocněním. Kompletní výsledky soutěže naleznete zde.

stribrozlato

Další, stříbrnou medaili získali Roman a Šárka v soutěži Great American International Wine Competition 2017. V té samé soutěži získal titul šampiona také Josef Valihrach za svůj dokonalý ryzlink rýnský. Tato soutěž vznikla oddělením od Finger Lakes International Wine Competition, která už byla příliš velká. Obě soutěže mají odlišný hodnotící systém, to dokazuje, že vína jsou hodnocena opravdu nezávisle. Česká a slovenská vína patřila letos na soutěži k druhým nejpočetnějším zemím po USA.

I tato soutěž věnuje příjmy na charitativní účely, a sice na vybavení a poskytnutí zdravotnického materiálu nejchudším zemím, jako je Haiti. Kompletní výsledky soutěže naleznete zde.

Jestliže existují superpotraviny, právem může být šípkové víno nazýváno super nápojem. Obsahuje totiž tak velké množství antioxidantů, že nad tím kroutili hlavou i odborníci v laboratořích Vysoké školy chemicko-technologické v Praze. S tak obrovským množstvím antioxidantů v nápoji se totiž ještě nesetkali. A tak pokud chcete být fit a zůstat stále mladí, dejte si pravidelnou skleničku jantarově zbarveného nápoje. Nejen, že velmi dobře chutná, ale uděláte něco i pro své zdraví. Moc to však s vínem nepřehánějte, přece jen má v sobě 15% alkoholu :-) 

sipkove_vino_led11

 

Tak na zdraví se šípkovým vínem z Jeseníku! Mimochodem, už jste ho zkusili s ledem? Je to parádní letní osvěžení. Ochutnejte i ostatní varianty jako je rakytníkové, borůvkové, švestkové či z bezového květu

Zbyněk Glos, DobrýKrám.cz  

Podívejte se také na naše další články o skutečných českých delikatesách:

 

České sirupy bez řepného cukru - jde to!

sirup_zazvorovy_33

 

České džemy Mlsný Filip mají několik Great Taste Awards!

MlsnyFilip44

 

Zelenina ve skle co má grády!

hornacke_cuketky22

 

 

Provozovatel webu Zbyněk Glos, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu soubory cookies pro zlepšování prostředí webových stránek, pro analytické účely a pro cílenou reklamu. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. V případě, že se chcete dozvědět více o ochraně osobních dat klikněte zde.