;
omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen

Silvestrovská noc bude dlouhá

stastny_novy_rok6

Kde se vlastně ten Silvestr vzal?


Silvestr byl jeden z prvních uznávaných světců. Byl to kněz, který se stal v roce 311 papežem. Ale až v 16. století se díky zavedení gregoriánského kalendáře, dostalo jeho jméno na poslední den v roce.

S oslavami, které známe dnes se však začalo mnohem později. V 19. století si lidé slibovali od nového roku lepší časy a tak se začali se starým rokem bujaře loučit. Silvestr se s bohatšími časy stal symbolem dobrého jídla, pití a veselé nálady.

Není na škodu si uplynulý rok připomenout. Zhodnoťte si co se Vám letos povedlo a  co ne. V čem má smysl pokračovat a co by bylo dobré příští rok změnit. Budete se cítit  první dny v novém roce jistější. Myslete na lepší časy, jako naši předci. Nový rok je určitě přinese. 
 
Co by nemělo na slavnostním stole chybět? Třeba kousek dobrého masa, nějaká nakládaná zelenina, netradiční omáčka a samozřejmě dobrá nálada!
 
 
Kančí biolovečák bez rychlosolí a dalších umělých zkrášlovatel
 
biolovecak44
 
 
 
Medvědí česnek "kapary"
 
cesnekove_kapary111_1
 
 
 
Moravské sušené žerky
 
zerky33

  

Mangové čatní se zázvorem

mangove_catni11

 Horňácké bio okurky

hornacke_okurky33

 

Užijte si hezkého Silvestra a ať je Váš nový rok šťastnější!

Provozovatel webu Zbyněk Glos, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu soubory cookies pro zlepšování prostředí webových stránek, pro analytické účely a pro cílenou reklamu. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. V případě, že se chcete dozvědět více o ochraně osobních dat klikněte zde.