;
omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen

Marmeládové zlato je doma!

Jako každý rok, i letos v březnu se konala světová soutěž o nejlepší citrusové marmelády. Tentokrát bylo přihlášeno téměř 3 000 vzorků, mezi kterými nemohly chybět i ty české. Soutěž se koná každoročně v britském městečku Dalemain v tamním zámečku. Vůbec první hodnocení vzorků tu proběhlo již v roce 2005.

Marmelade Festival2Ě

 

A jak to skončilo letos? Výborně! Mezi nejvíce oceňovanými patřila Lucie Klimešová z Farmičky Modřínka ze Šindelové. Celkem si odnesla 4 medaile! Zlatou (pomeranč-dýně-vanilka), Stříbrnou (pomeranč-Thai Chai a vánoční pomeranč) a bronzovou (pomeranč-dýně-zázvor). Lucie bodovala již minulý rok, když získala dvě medaile stříbrnou za kombinaci mandarinka-zázvor-vanilka a bronz za již zmiňovanou pomeranč – thai chai (dvě vítězství za sebou!).

FarmickaModrinka_kolo1_1

Hodně mě zajímalo, jak to ta Lucie dělá, že její marmelády jsou tak úspěšné a jedna dokonce dvakrát za sebou. Lucie ráda zkouší netradiční kombinace a tak není divu, že pomeranč s dýní nebo se směsí čaje uchvátily porotu natolik, že se rozhodla pro udělení všech tří medailí.  A kde Lucie získává inspiraci? No, třeba na cyklonákupu po starobylém městečku. Prý stačí projet pár uliček ve městě a nápady na další kombinace se jen sypou :-). 

Marmelade Festival33

Předávání certifikátů s oceněním je velká událost pro každou výherkyni a Lucie nebyla výjimkou. „Je nádherné vidět, jak lidé z Dalemain touto soutěží doslova žijí“, říká a dodává, že si nejvíce cení příjemné atmosféry a nadšení všech zúčastněných.

Lucko, my Vám přejeme hodně podobných úspěchů a dobrých nápadů a gratulujeme k vítězství!

marmelady farmicka

 

Češi objevili tuto světovou soutěž po fenomenálním úspěchu Blanky Milfaitové v roce 2013. Ta tehdy získala jako první Češka dvojitou zlatou medaili a několik dalších ocenění. Od té doby se další čeští malovýrobci hlásí do soutěže a patří mezi nejúspěšnější. Mezi Angličany a Japonci, jsou to právě Češi, kteří jsou často oceňovanými. Minulý rok získala dvojitou zlatou medaili Romana Šafránková za kombinaci Citron Mojito. Zlatou medaili obdržela také Jana Andrlová za pomelo s karamelem.

Všechny marmelády máme naskladněny, ochutnejte i Vy ty nejlepší na světě.

Nejlepší marmelády jsou ty české!

 

Zbyněk Glos, DobrýKrám.cz

______________________________

Podívejte se také na naše další články o skutečných českých delikatesách:

Delikatesy, které vznikají na dosah panenské přírody Bílých Karpat

hornacka farma44

Romana Šafránková je další češkou, která má dvojité zlato!

IMG_7935_final

Vůně šípků se line z Jesenických vrchů

sipkove vino_vyroba11

 

 

 

 

 

Provozovatel webu Zbyněk Glos, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu soubory cookies pro zlepšování prostředí webových stránek, pro analytické účely a pro cílenou reklamu. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. V případě, že se chcete dozvědět více o ochraně osobních dat klikněte zde.