;
omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen

Jahodový kompot v ovesné kaši

Domácí ovesná kaše je NEJ

Hodně z nás si zvykla říkat: "nemám čas". Nemám čas si udělat snídani, oběd, večeři a tak spoléhám na to, že to za mě někdo profesionálně udělá. Koupím si něco instantního, zaleju to vodou nebo mlékem a hotovo. Vystaráno. Na obale píšou, že je to super. Když to píšou, tak to bude nejspíš pravda...

Už jste si ale zkusili udělat dobrou poctivou domácí ovesnou kaši bez instantních nesmyslů? Zkuste to, varuju Vás však, že můžete propadnout v závislost jako já. 

jahodovy_kompot_v_kaši_11

Ráno vstanu dřív (no bóže) a připravím si tyto ingredience:

1x šálek ovesných vloček

2x šálek mléka

trošku soli a pokud máte rádi sladké, tak i med nebo cukr, či jakékoliv sladidlo ....

 

Nejprve si vezměte pánev a ideálně tu s nepřilnavým povrchem. Rozehřejte ji a mezitím zkontrolujte statusy svých přátel na Facebooku. Vsypte ovesné vločky a nechte je mírně opéct. Budou křupavější, zlatavější a voňavější. Jakmile to v kuchyni voní přilijte opatrně jeden šálek mléka. Zamíchejte a posypte špetkou soli. Rozdejte facebookové lajky těm příspěvkům, které si to zaslouží. Jakmile směs zhoustne přidejte druhý šálek mléka a opět zamíchejte. Teď můžete přidat lžíci medu, cukru nebo co máte ze sladkého rádi. Já nic nepřidávám, protože doplním kaši kompotem nebo marmeládou či povidly. Rychle zkontrolujte Instagram a připravte si tu nejkrásnější misku, co v kuchyni najdete. Bude se fotit!  

Po pár minutách je hotovo. Přesuňte kaši do misky a doplňte tím, co máte nejraději, tedy marmeládou, džemem, kakaem, karamelem, povidly nebo v sezóně čerstvým ovocem. A tradá. Vaše nejlepší kaše je na světě! Připravte si mobil a vyfoťte svůj výtvor. Označte jej hashtagem #mojedobrasnidane a pošlete přes Facebook nebo Instagram do světa. Nestyďte se za svou kaši. Je Vaše a buďte na ni hrdí!

Zkuste taky některý z džemů, výborný je švestka s vanilkou od Mlsného Filipa.

svestka_s_vanilkou_33

Krásný den

 

Zbyněk Glos, DobrýKrám.cz  

 

Podívejte se také na naše další články o skutečných českých delikatesách:

 

 

 

Šípkové víno má zlato a stříbro z USA!

sipkove_vino44

 

Když chřest chutná královsky

chrest44

 

 

Provozovatel webu Zbyněk Glos, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu soubory cookies pro zlepšování prostředí webových stránek, pro analytické účely a pro cílenou reklamu. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. V případě, že se chcete dozvědět více o ochraně osobních dat klikněte zde.