;
omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen

Když chřest chutná královsky!

Kdysi patřil hostínský chřest k těm nejslavnějším. Tato historie se pomalu obnovuje. Královskou delikatesu, tak jak ji naložila Romana Šafránková, můžete ochutnat v našem e-shopu. Letos je jeho chuť opravdu povedená, pikantní tak akorát  "al dente :-)".   

 

Český chřest z Hostína je skutečnou světovou raritou

Není to ten obyčejný blencavý a gumový chřest jaký známe z levných supermarketů. Je to pevný, krásně zelený a mírně pikantní král všech chřestů! Pochází z poslední sklizně v Hostíně u Vojkovic, kde se chřestu výborně daří. Aby ne, vždyť chřest z této mělnické oblasti mířil na císařský dvůr do Vídně, do Německa i do Říma. Ve své době byl pokládán mezi nejkvalitnější na světě. Během totalitního režimu však bylo rozhodnuto, že tak lahodná zelenina na stůl pracujícímu lidu nepatří a všechna pole byla postupně zaorána. 

Ale tak jako v pohádce, i u chřestového příběhu všechno dobře dopadlo. Díky Petru Šanderovi a Jiřímu Šafářovi můžeme i dnes ochutnat to, co se podávalo ve slavném hotelu Šroubek, dnes známém jako hotel Evropa na Václavském náměstí v Praze. Ochutnejte i Vy opravdovou českou delikatesu, která získala ocenění Regionální potravina roku.         

Krásný celý nový rok 2018!

 

chrest_z_hostina22

 

Zbyněk Glos, DobrýKrám.cz  

Podívejte se také na naše další články o skutečných českých delikatesách:

 

PŘEDSTAVUJEME: Monika Kořínková alias MONAMY

monamy_banner11

  

PŘEDSTAVUJEME: Jozefína Růžičková Alias Rose Garden

banner_rosegarden1

 

Šípkové víno má zlato a stříbro z USA!

sipkove_vino44

 

 

Provozovatel webu Zbyněk Glos, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu soubory cookies pro zlepšování prostředí webových stránek, pro analytické účely a pro cílenou reklamu. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. V případě, že se chcete dozvědět více o ochraně osobních dat klikněte zde.