; Your SEO optimized title
Vážení zákazníci, všechny objednávky provedené a zaplacené od pondělí 26.6. do středy 28.6. budou expedovány ve čtvrtek 29.6.2017. Děkujeme Vám za pochopení.

Hurá, slavíme Mezinárodní den rodiny!

Rodina je to nejdůležitější na světě, nezasloužila by si pořádnou oslavu? Určitě ano! Ideální příležitost se naskytne už v neděli 15. května, na kterou připadá Mezinárodní den rodiny. Celý svět si tak již po dvacáté třetí připomene její obrovský a nepostradatelný význam pro každého jedince i celou společnost.

Mezinárodní den rodiny vyhlásilo Valné shromáždění OSN v roce 1993, které tak chtělo zdůraznit důležitost rodiny a podpořit její hodnotu a roli ve společnosti. Zároveň má být tento den důvodem k zamyšlení nad mnohdy i palčivými otázkami rodinné problematiky, před kterými bychom neměli zavírat oči. Rodina totiž může mít různou podobu, ale stále by měla být zejména bezpečným přístavem, kde každý najde zázemí, lásku a pochopení i v té nejtěžší bouři.

Každý rok se OSN zaměří na jedno hlavní téma nebo problém, k němuž se vztahují i speciální akce, přednášky, diskuze a kongresy. Mezinárodní den rodiny tak představuje výzvu pro odborníky, aby k tématu přinášeli nové poznatky a možnosti řešení.

Rok 2016 ve znamení zdraví

A co se řeší letos? Tento rok jde obecně o zdravý životní styl, jakožto základ fyzické a duševní pohody a předpoklad celkové spokojenosti. Pozornost je soustředěna hlavně na děti a mládež. OSN tak zdůrazňuje to, že rodiče by měli jít svým dětem dobrým příkladem a za všech okolností jim zajistit potřebnou péči. S ohledem na alarmující statistiky dětské obezity je zvláště v Evropě toto téma více než žádoucí, nemyslíte?

mezinarodni den rodiny - dobrykram1

Zapojte se do oslav i vy, a to v duchu letošního tématu – mlsejte a žijte zdravě! Máme pro vás pár skvělých tipů:

 

TOHLE JE PRO MÁMU - LEVANDULOVÉ ŽELÉ 

je to želé z výluhu levandule a je moc dobré jen tak na lžičku k televizi, ke knížce nebo k       tabletu, ale hodí se i k    mobilu :-). Obsahuje cukr, citronovou šťávu a trochu pektinu. Chutná pěkně jarně.

levandulove zele11

 

 

 

 

 

 

Něco pálivého pro tátu – ten KARAMEL S CHILLI je síla!

toto je karamel, který je pěkně pálivý, obsahuje totiž skutečnou chilli papričku. Parádně se hodí na grilování nebo pečení. Výborný je na kuřecích prsíčkách nebo s pořádným hovězím. Klidně jej přidejte i do rajské nebo svíčkové.

karamel s chilli1 

A NĚCO pro děti? – MED S RAKYTNÍKEM!

Med je pastovaný a snadno se roztírá. Obsahuje ideální množství rakytníkového výluhu (1,5%) a výsledná chuť je tak velmi příjemná. 

medrakytnik22 

Oslavte v neděli 15. května Mezinárodní den rodiny spolu a užijte si to!

 

Podívejte se také na naše další články o skutečných českých delikatesách

Marmeládové zlato je doma!

marmelady farmicka 

Vůně šípků se line z Jesenických vrchů

sipkove vino_vyroba11

 

 

 

 

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.