;
omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen

Hurá, slavíme Mezinárodní den rodiny!

Rodina je to nejdůležitější na světě, nezasloužila by si pořádnou oslavu? Určitě ano! Ideální příležitost se naskytne už v neděli 15. května, na kterou připadá Mezinárodní den rodiny. Celý svět si tak již po dvacáté třetí připomene její obrovský a nepostradatelný význam pro každého jedince i celou společnost.

Mezinárodní den rodiny vyhlásilo Valné shromáždění OSN v roce 1993, které tak chtělo zdůraznit důležitost rodiny a podpořit její hodnotu a roli ve společnosti. Zároveň má být tento den důvodem k zamyšlení nad mnohdy i palčivými otázkami rodinné problematiky, před kterými bychom neměli zavírat oči. Rodina totiž může mít různou podobu, ale stále by měla být zejména bezpečným přístavem, kde každý najde zázemí, lásku a pochopení i v té nejtěžší bouři.

Každý rok se OSN zaměří na jedno hlavní téma nebo problém, k němuž se vztahují i speciální akce, přednášky, diskuze a kongresy. Mezinárodní den rodiny tak představuje výzvu pro odborníky, aby k tématu přinášeli nové poznatky a možnosti řešení.

Rok 2016 ve znamení zdraví

A co se řeší letos? Tento rok jde obecně o zdravý životní styl, jakožto základ fyzické a duševní pohody a předpoklad celkové spokojenosti. Pozornost je soustředěna hlavně na děti a mládež. OSN tak zdůrazňuje to, že rodiče by měli jít svým dětem dobrým příkladem a za všech okolností jim zajistit potřebnou péči. S ohledem na alarmující statistiky dětské obezity je zvláště v Evropě toto téma více než žádoucí, nemyslíte?

mezinarodni den rodiny - dobrykram1

Zapojte se do oslav i vy, a to v duchu letošního tématu – mlsejte a žijte zdravě! Máme pro vás pár skvělých tipů:

 

TOHLE JE PRO MÁMU - LEVANDULOVÉ ŽELÉ 

je to želé z výluhu levandule a je moc dobré jen tak na lžičku k televizi, ke knížce nebo k       tabletu, ale hodí se i k    mobilu :-). Obsahuje cukr, citronovou šťávu a trochu pektinu. Chutná pěkně jarně.

levandulove zele11

 

 

 

 

 

 

Něco pálivého pro tátu – ten KARAMEL S CHILLI je síla!

toto je karamel, který je pěkně pálivý, obsahuje totiž skutečnou chilli papričku. Parádně se hodí na grilování nebo pečení. Výborný je na kuřecích prsíčkách nebo s pořádným hovězím. Klidně jej přidejte i do rajské nebo svíčkové.

karamel s chilli1 

A NĚCO pro děti? – MED S RAKYTNÍKEM!

Med je pastovaný a snadno se roztírá. Obsahuje ideální množství rakytníkového výluhu (1,5%) a výsledná chuť je tak velmi příjemná. 

medrakytnik22 

Oslavte v neděli 15. května Mezinárodní den rodiny spolu a užijte si to!

 

Podívejte se také na naše další články o skutečných českých delikatesách

Marmeládové zlato je doma!

marmelady farmicka 

Vůně šípků se line z Jesenických vrchů

sipkove vino_vyroba11

 

 

 

 

 

Provozovatel webu Zbyněk Glos, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu soubory cookies pro zlepšování prostředí webových stránek, pro analytické účely a pro cílenou reklamu. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. V případě, že se chcete dozvědět více o ochraně osobních dat klikněte zde.