; Your SEO optimized title

Pomerančová marmeláda s marinovanými fíky v portském 220g - zlatá medaile

Neohodnoceno
 
Akce Efekt lupa
  • 1 z 2
 

Kousky pomerančové kúry, sušené fíky, marinované v portském víně ... tohle je luxusní kombinace, která Vás vynese do nebes! Čerstvé pečivo, máslo a tahle marmeláda se zlatou medailí z britského Dalemain. Udělejte si krásné ráno!

dalemain_gold1

 

Dostupnost vyprodáno
Měrná cena 1 022,73 Kč / 1 kg
225 Kč / ks
Kód produktu 02010928
Značka Monamy - Monika Kořínková
Kategorie marmelády
 

složení: bio pomeranč navelina, cukr, sušené fíky, portské víno, citronová šťáva, želírující látka - citrusový pektin

Na 100g výrobku bylo použito 75g ovoce.

Kousky pomerančové kúry, sušené fíky, marinované v portském víně ... tohle je luxusní kombinace, která Vás vynese do nebes! Čerstvé pečivo, máslo a tahle marmeláda se zlatou medailí z britského Dalemain 2017. Udělejte si krásné ráno! 

dobrykram_podelny_banner

Obecně o pomeranči

Pomerančovníky pocházejí z teplých částí Asie a jižní Číny a dnes jsou pěstovány na všech kontinentech. Je známo přes 200 odrůd, z několika desítek běžně pěstovaných jsou novější odrůdy krvavé nebo bezsemenné pupeční. Všeobecně pomáhají citrusy udržet tělo bez újmy, abychom nedostávali tzv. kurděje, nemoc někdejších námořníků při dlouhých plavbách bez dostatečných zásob ovoce. Jistě je podstatné i zajímavé, že jediný plod dokáže zastavit krvácení z dásní! Kromě vysokého obsahu vitamínu C, obsahují pomeranče také mnoho kyseliny pantotenové (pro buněčnou energii, barevnou stálost vlasů jako předcházení šedivění) a kyselinu listovou (pro krvetvorbu, růst a pro žaludeční kyseliny). Z minerálů obsahuje pomeranč vápník (pro kosti a zuby), mnoho hořčíku (pro srdce a činnost svalů), také vzácný selen (pro imunitní systém), mnoho draslíku (pro odvodňování, vyvážení sodíku ve stravě, pro rozložení zásobních tuků na jednodušší látky, které pak poslouží coby významný zdroj energie).

Obecně o fíku smokvoň

Fíkový list zná každý. Že ne? A čímpak se asi Adam zakrýval? Fík je nejstarší záměrně pěstovaná plodina. Lidé ji totiž začali pěstovat již více jak před 11 200 lety! List nejspíš tedy známe, ale květ? Květ je ukrytý uvnitř plodu, takže ho z venku vůbec nevidíme. Fíky máme několika barev jako je bílý, červený, černý nebo fialový. Jejich velikost se pak podle druhu pohybuje mezi 1 - 9 cm. Jsou bohaté na sacharidy, vápník a železo. V dávných dobách se vkládaly do hrobů jako obětní dary. Byly velmi ceněné.

Udělejte si krásné ráno!

pomeranc_s_fiky_portske_22

Podobné produkty

Hmotnost 0.404 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní mohou vkládat příspěvky. Prosíme, přihlaste se nebo se registrujte .

 
Provozovatel webu Zbyněk Glos, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu soubory cookies pro zlepšování prostředí webových stránek, pro analytické účely a pro cílenou reklamu. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. V případě, že se chcete dozvědět více o ochraně osobních dat klikněte zde.