;
omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen

Džemy a marmelády od Lenky Wimmerové

Psal se rok 2001 kdy Lenka Wimmerová ještě jako studentka natočila své první dva filmy Snídaně a Lodičky. Hned po skončení školy se jako scénáristka a režisérka v roce 2007 pustila do práce na televizní sérii Soukromé pasti a v roce 2013 natočila druhou řadu Terapie s Karlem Rodenem v hlavní roli. V roce 2010 získala ocenění ELSA za nejlepší film roku Nespavost. Její poslední film Kozy léčí byl nominován na Českého lva a nedávno ho uvedla Česká televize. 

Před devíti lety si pořídila rozpadlý statek na Broumovsku s velkou zahradou plnou různorodých ovocných keříků. Ovoce začala sklízet a co nestihla sníst, to zavařila. Chuť domácích džemů ocenila rodina i kamarádi a poptávka pomalu rostla až se z toho pro Lenku stal  takový hlavní „vedlejšák“.  Některé džemy a marmelády vaří postaru, jak to dělávala její babička - pomalým varem a postupnou redukcí bez přidaného pektinu. Vaří jednodruhovou klasiku i rafinované kombinace. V jejím portfoliu najdete prostý rybízový džem, ale i citronovou marmeládu s vanilkou a pepřem.

 
Provozovatel webu Zbyněk Glos, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu soubory cookies pro zlepšování prostředí webových stránek, pro analytické účely a pro cílenou reklamu. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. V případě, že se chcete dozvědět více o ochraně osobních dat klikněte zde.